BACK-SPAŤ

 

Malý Dunaj trasa od obce Zálesie po obec Topoľníky

 

 

Popis

Ideálna rieka aj pre začínajúcich vodákov, rekreačná oddychová plavba. Rýchlosť prúdu 3 - 4 km za hodinu. Koryto rieky niekde prehľbené (napr. úsek Bratislava Zálesie) z väčšej časti, ale pôvodné. Cely uvedený úsek je lemovaný zeleňou a lesmi. I keď sú to úzke pásy z vody to pôsobí dojmom, ako by ste sa plavili skutočne v hustom lese mimo civilizáciu. 

Poznámka k mape:

Mapa staršieho dáta Táto forma nieje vhodná na tlač, preto ak chcete jednotlivé časti vytlačiť, choďte kurzorom myši na  mapu, kliknite na pravé tlačidlo a zvoľte "uložiť obrázok ako.." (save as). Potom už v prehliadači obrázkov, ktorý máte nainštalovaný zvoľte formát tlače. (Napríklad v programe IrfanWiew klik na položku Image - Rotate left potom Print. Nasledne v okne Print ešte môžete odfajknúť Center image on page. A je to.

 

 

Časový rozpis a poznámky k plavbe

 

deň

čas

trvanie 

miesto

komentár - heslovito

1

09:00

0

obec Zálesie

Asi 12 km dolu prúdom od Bratislavi obec Zálesie. Dobré miesto pre nalodenie. S autom prístup až k vode. Na Starobystrickej ulici (naproti asi 50m) malý obchod na doplnenie zásob.

1.

2.

16:15 

08:15

07:15

 

Jelka

Mlyn, lúka. Noc pod stanom,  občerstvenie čapované pivo a iné tekutiny, pečené ryby...cez noc dosť rušno, niekedy rev, vresk ako v pralese na Madagaskare... Ten kto má slabší spánok nech po večeri ide dolu prúdom cca 2km. Na ľavej strane ranč, lúka - pokojnejšie miesto.

2.

3.

16:00

09:30

07:45

 

Jahodna

My sme prenocovali hneď za mostom (v obci Jelka) na ľavom brehu. Možnosť občerstvenia a doplnenie proviantu priamo v dedine. Od mostu asi 1.5 km na pravej strane rieky je reštaurácia. Guláš, pečené ryby, jedlá na objednávku, tekutiny. Jeden krát sme prenocovali aj na tomto mieste. Blízkosť Klatovského ramena. tu pozrite  viac

3.

4.

 14:00

.

04:30

v kempe

Topoľníky

Kemp, termálne kúpalisko, noc pod stanom. Možnosť občerstvenia, jedlo, alko - nealko . Z koryta Malého Dunaja musíte ísť proti prúdu Klatovského ramena niekoľko málo kilometrov 2 - 3 ? . Na ľavej strane nenápadný prístav - rekreačne stredisko.

čas celkom (min.):

3 dni

 

čistý čas plavby 19hod.30 min. 

 

foto

Toto všetko sme zvládli za 3 dni a tri noci. Štvrtý deň sme relaxovali v Topľníkoch na kúpalisku (4). Spôsob plavby stále pozvoľné veslovanie s krátkymi prestávkami na brehu prípadne v pohostinstve napr. v Orechovej Potôni. Vodákom na pramici to trvá 4 - 5 dní.

Mapa Malý Dunaj, úsek obec Zálesie - Topoľníky

 

 Pripravil: Tibor Jančula. Mapu poskytli priatelia vodáci z Mostu pri Bratislave.